28.05.2024

Budimex otworzył 43. Strefę Rodzica w Bielsku-Białej

Udostępnij artykuł

Budimex kontynuuje program “Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” skierowany do dziecięcych oddziałów polskich szpitali. 27 maja br. otwarto kolejną wyjątkową przestrzeń dla najmłodszych pacjentów Szpitalu Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To 43. przestrzeń dla rodziców na oddziałach pediatrycznych w Polsce, stworzona od podstaw i zaprojektowana z myślą o stworzeniu miejsca, w którym dzieci i ich rodzice mogą oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

W poniedziałek 27 maja Budimex, oficjalnie przekazał nową część Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej w ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Ogólnopolski program społeczny Budimeksu w trakcie 10 lat, stworzył już 43 przestrzenie na oddziałach dziecięcych w polskich szpitalach, przeznaczone dla maluchów i ich rodziców. Dzięki tej przestrzeni, najmłodsi pacjenci w województwie Śląskim będą mogli na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i spędzać wolny czas w ciekawy sposób. Szacuje się, że Strefa Rodzica szpitalu w Bielsku-Białej w skali roku, będzie użytkowana przez około 8 tys. hospitalizowanych dzieci.

Budimex dzięki wsparciu swoich wolontariuszy kompletnie odmienił wygląd dotychczasowej świetlicy, kuchni oraz łazienki w Szpitalu Pediatrycznym Bielsku-Białej. Nowy pokój zabaw został dostosowany do pacjentów w różnym wieku. Najmłodsze dzieci otrzymały przestrzeń idealną do zabawy, za to starsi podopieczni mogą czerpać radość z nauki i swojej twórczości. Pokój został uzupełniony komfortowymi sofami i fotelami, a łazienka oraz kuchnia przeszły gruntowne zmiany funkcjonalne, aby mogły służyć zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

„To dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt, że mogliśmy oddać we współpracy ze szpitalem nową Strefę Rodzica. To 43 realizacja w ramach naszego programu społecznego i trzecia w tej części Polski. Wcześniej Budimex zrealizował podobne przestrzenie w szpitalach w Chorzowie i w Raciborzu. Szpital Pediatryczny, w którym się znajdujemy jest największą w regionie placówką medyczną dla dzieci, dlatego wiemy jak ważne było stworzyć w tym miejscu przestrzeń przyjazną dla dzieci i rodziców” – mówi Anna Karyś-Sosińska Członek Zarządu Budimex SA, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

„Firma Budimex od ponad 10 lat angażuje się we wsparcie dziecięcych oddziałów polskich szpitali. Projekt posiada również ogromną wartość edukacyjną. Propaguje korzyści emocjonalne i wspiera proces leczenia poprzez zaangażowanie rodziców w opiekę nad chorym dzieckiem. Cieszę się, że wraz z moim zespołem mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do powstania Strefy Rodzica w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej” – dodaje Anna Karyś-Sosińska.

Z ramienia gospodarzy w wydarzeniu udział wzięła Katarzyna Czauderna – Dyrektor ‎szpitala. Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, ‎reprezentowała Anna Karyś-Sosińska, Członek Zarządu Budimex SA oraz Wojciech Głuc , Dyrektor Rejonu Budownictwa Kolejowego Budimex SA. ‎Na wydarzeniu pojawili się także: ‎przedstawiciele samorządu powiatowego, lokalnych podmiotów i organizacji.‎

Pobierz plik - obrazek

2024 05 28 Budimex Otworzyl 43 Strefe Rodzica W Bielsku Bialej Ip