09.07.2024

Budimex wspiera bezpieczeństwo na drogach na ‎Słowacji

Udostępnij artykuł

Budimex, firma budująca kluczowe połączenie między autostradami D1 i D4 w pobliżu Bratysławy, skupia się także na bezpieczeństwie drogowym w pobliżu realizowanego kontraktu. Poprzez projekt Hello ICE, dąży do zwiększenia wiedzy uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania. Generalny wykonawca ruszył z akcją w polskiej szkole w Bratysławie.

Budimex przygotował dla dzieci dyskusję i zajęcia na świeżym powietrzu, w tym miasteczko ruchu drogowego. W wydarzeniu wzięli udział także rodzice dzieci, a spotkanie swoją obecnością uświetnił ambasador Polski w Bratysławie – Maciej Ruczaj.

W ramach projektu Hello ICE, Budimex od dawna angażuje się w edukację i profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Tylko w pierwszej połowie 2024 roku w projekt zaangażowano 3500 dzieci w 17 lokalizacjach. Podczas 12 lat istnienia programu odbyły się setki szkoleń w szkołach i przedszkolach w Polsce, a uczestnikom rozdano tysiące elementów odblaskowych i zidentyfikowano ponad 700 niebezpiecznych punktów na mapie drogowej w całym kraju.

Każdy, w tym najmłodsi, ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wydarzenie w Bratysławie było pierwszym tego rodzaju poza Polską. W obecności policjanta omówiliśmy znaki drogowe, zasady bezpieczeństwa drogowego i budowlanego, a w części praktycznej dzieci miały okazję jeździć rowerami lub innymi pojazdami po specjalnym torze ze znakami i przeszkodami – powiedział Wojciech Włodzimirski, dyrektor kontraktu w Budimeksie. Dodał, że celem projektu jest edukacja uczniów poprzez ciekawe interaktywne lekcje, aby lepiej potrafili dbać o własne bezpieczeństwo.

Oprócz budowy kluczowej infrastruktury na Słowacji, firma koncentruje się na projektach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Przykładem jest ukończenie pokoju zabaw w Klubie Rodziców i Dzieci – Vajnory, znajdujące się w pobliżu placu budowy D1D4. W ramach współpracy przestrzeń została umeblowana, wyposażono ją w zabawki dydaktyczne dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz basen z piłkami.

Naszym celem jest nie tylko budowa infrastruktury, ale także poprawa warunków życia mieszkańców na obszarach, w których działamy. Staramy się być odpowiedzialnym partnerem biznesowym i dobrym sąsiadem dla lokalnych społeczności – dodał Wojciech Włodzimirski.

Ukończenie węzła D1 i D4, który jest pierwszym projektem Budimeksu na Słowacji, znacząco poprawi efektywność transportu wokół stolicy i w całym regionie. Modernizacja i rozbudowa D1 zwiększy komfort podróżowania, bezpieczeństwo i płynność ruchu. Połączenie między D1 i D4 odciąży również autostradę przechodzącą przez stolicę Słowacji.