13.05.2021

Ingka Centres and Budimex are starting construction works in the Ulrich Gardens. Opening in 2022

Share article

Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex, generalnym wykonawcą prac budowlanych kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Prace potrwają około 12 miesięcy. Latem 2022 roku zrewitalizowane Ogrody otworzą się na nowo, tworząc innowacyjną, ekologiczną przestrzeń odpoczynku i rekreacji dla wszystkich warszawiaków.   

W ramach zawartej umowy z Ingka Centres, właścicielem Wola Parku w Warszawie, firma Budimex wykona prace związane z odbudową i rozbudową historycznych Szklarni Ulricha oraz Parku Ulricha, a także modernizacją Willi Ulricha i Zielonej Chaty. Jest to kolejny etap inwestycji – od początku bieżącego roku firma Revita Art prowadzi konserwację szklarni. 

Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Cieszymy się, że możemy wziąć udział w współtworzeniu miejsca, które przysłuży się wszystkim okolicznym mieszkańcom, niezależnie od wieku. Zrównoważone i innowacyjne podejście do inwestycji jest nam bardzo bliskie, dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do współpracy z Ingka Centres przy odbudowie Ogrodów Ulricha. W ostatnich miesiącach zakończyliśmy z sukcesem rewitalizację Parku Ludowego w Lublinie, a rok wcześniej zrealizowaliśmy pierwszy w Polsce obiekt użyteczności publicznej z certyfikatem BREEAM w podwarszawskich Markach – powiedział Artur Popko, wiceprezes Budimeksu.

Aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i klientów Wola Parku podczas prac budowlanych, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami zostało zamknięte. Z użytkowania wyłączono część miejsc parkingowych znajdujących się na parkingu strzeżonym oraz pomiędzy Willą Ulricha a Szklarnią. O wszelkich, dodatkowych utrudnieniach w ciągach komunikacyjnych, właściciel Wola Parku będzie informował na bieżąco.

Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce. 

Ze szczegółami inwestycji, historią Ogrodów Ulricha i wizualizacjami całej przestrzeni po rewitalizacji, można zapoznać się na stronie www.ogrodyulricha.pl.

Pobierz plik - obrazek

Rewitalizacja Ogrodow Urlicha W Warszawie Michal Wrzosek Rzecznik Prasowy Budimex Sa