pl

Menu

pl

Wzmacniamy pracowników
i partnerów biznesowych,

bo wiemy, że tylko dialog jest gwarancją zrównoważonego wzrostu.

Nasze działania

Edukujemy na temat bezpieczeństwa

W trosce o przyszłe pokolenia od lat z powodzeniem realizujemy autorski program „Hello ICE. Budimex Dzieciom”. Poprzez bezpośrednie spotkania w placówkach oświatowych dzielimy się własnym doświadczeniem z młodymi, jak dbać o bezpieczeństwo w ruchu publicznym, a także edukujemy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pragniemy poszerzać naszą ofertę dla dzieci i młodzieży, zwiększając zakres edukacji również w obszarze mikromobility (bezpieczni na rolkach/hulajnogach/deskorolkach).

Wspieramy lokalne społeczności

Jesteśmy otwarci na dialog ze społecznościami, w których funkcjonujemy i wsłuchujemy się w ich potrzeby, dlatego podejmujemy szereg działań na rzecz poprawy jakości ich życia. Jednym z naszych autorskich projektów jest „Strefa Rodzica” realizowany nieprzerwanie od 2012 roku. Nasi wolontariusze na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzą przestrzenie dla maluchów i ich rodziców. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica, mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w przyjemny sposób spędzać czas. Program wspiera również rodziców, którzy mogą stale towarzyszyć swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Wzmacniamy różnorodność

Fundamentem naszych działań jest Karta Różnorodności, której jesteśmy sygnatariuszem. Wdrażając politykę różnorodności zobowiązaliśmy się do równego traktowania wszystkich naszych pracowników i tworzenia dla nich kultury organizacyjnej opartej na szacunku do wszelkich form różnorodności. Mamy jednak świadomość, że budowaniu różnorodności mogą towarzyszyć ograniczające przekonania, dlatego podejmujemy działania zwiększające świadomość, czym są różnice i jak czerpać z nich siłę. Jednym z nich jest cyklicznie realizowany Tydzień Różnorodności, podczas którego podejmujemy wiele aktywności tj. webinary, podcasty, konkursy, szkolenia, w ramach których aktywizujemy i edukujemy naszych pracowników w zakresie różnorodności.

Tworzymy innowacyjne środowisko

Realizując swoją działalność, wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania, bo dzięki nim obiekty budowlane mogą funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony. Jednocześnie tworzymy zrównoważone środowisko pracy i wspieramy kreatywność naszych pracowników. Dla nich stworzyliśmy Strefę Innowacji – przestrzeń do zgłaszania usprawnień – tych małych i dużych. Wdrażając większość z nich, nie tylko stale poprawiamy naszą efektywność, ale co ważniejsze, wspieramy kompetencje innowacyjności w naszych pracownikach i współtworzymy zmianę w organizacji.

Nasze działania