24.06.2022

Bouygues TC i Budimex podpisały porozumienie dotyczące elektrowni jądrowej

Udostępnij artykuł

22 czerwca 2022 doszło do podpisania porozumienia o możliwości współpracy pomiędzy Bouygues Travaux Publics a Budimex S.A. przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce.

Bouygues Travaux Publics jest firmą która od wielu lat współpracuje z EDF przy budowie elektrowni jądrowych na całym świecie i w przypadku realizacji pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce przez EDF będzie odpowiedzialna za realizację zakresu budowlanego.

Budimex jako największa firma budowlana w Polsce będzie stanowić uzupełnienie dla Bouygues Travaux Publics przy realizacji zakresu budowalnego. Duży park maszyn, ugruntowana pozycja na rynku polskim oraz kompetencje i doświadczenie w zakresie realizacji największych projektów przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych i BHP jest niewątpliwie powodem wyboru Budimex przez Bouygues Travaux Publics jako potencjalnego partnera.

Francuska oferta budowy Europejskich Reaktorów Ciśnieniowych (EPR) dla polskiego programu jądrowego ma zdecydowane poparcie rządu Francji. “Chcemy, aby Polska była częścią strategii EDF i europejskiego łańcucha dostaw” – powiedział Vakis Ramany, wiceprezes EDF podczas konferencji.”

Potencjalny projekt elektrowni atomowej będzie realizowany przez Dywizję Budownictwa Energetycznego i Przemysłowego Budimex SA, która  zrealizowała kilkadziesiąt inwestycji energetycznych w Polsce i na Litwie. Największą z nich była budowa nowego bloku energetycznego  Elektrowni Turów o mocy elektrycznej 496 MW dla Grupy PGE, zakończona w 2021 roku. Ta sama Dywizja ma na swoim koncie także realizacje wybranych odcinków gazociągu Baltic Pipe dla Gaz System.

Pobierz plik - obrazek

Bouygues Tc I Budimex Podpisaly Jadrowe Porozumienie