19.09.2021

Budimex na XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Udostępnij artykuł

Jak co roku, Budimex jest partnerem Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach. Przedstawiciele Zarządu firmy będa m.in obecni w siedmiu panelach dyskusyjnych:

1. INFRASTRUKTURA I INWESTYCJE

20 września 2021 r. | 12.30-14.00 – poniedziałek – sala wielofunkcyjna G

Strategia transportowa dla Polski Rok, w którym w dużym stopniu „domykamy” sieć dróg krajowych.

Inwestycje infrastrukturalne u zbiegu dwóch perspektyw unijnego budżetu – finisz starej, początek nowej perspektywy. Podsumowanie realizacji, plany na nową siedmiolatkę. Docelowa rola kolei, transportu drogowego, intermodalu w strategii.

 

2. INFRASTRUKTURA I INWESTYCJE

22 września 2021 r. | 9.30-11.00 | sala konferencyjna: Wielofunkcyjna E

Budownictwo pod presją

Budownictwo infrastrukturalne, przemysłowe i kubaturowe w okresie pandemii – bilans trudnego roku. Czynniki wpływające na możliwości wykonawców. U progu nowej perspektywy finansowej UE – kolejna kumulacja zadań? Niestabilna sytuacja na rynku materiałów i usług budowlanych – ceny dziś i jutro. Dostępność materiałów budowlanych i logistyka. Problemy kadrowe.

 

3. RYNEK NIERUCHOMOŚCI

22 września 2021 r. | 11.30-13.00 | sala Balowa C

Biuro od nowa. Biurowce bez biur. Rok pod znakiem home office

Biuro, dom czy hybryda – który model wygra? Biuro, w którym pracownicy chcieliby przebywać – jak duża będzie skala zmian? Rozwiązania i udogodnienia w postpandemicznej przestrzeni pracy. Elastyczny model pracy a popyt na przestrzenie biurowe. Korekty planów inwestycyjnych?

 

4. SAMORZĄDY, METROPOLIE, REGIONY

21 września 2021 r. | 15.30-17.00 | sala Balowa B

Inwestycje w miastach i metropoliach

Jakich inwestycji potrzebują duże miasta? Zmiany w strategiach rozwojowych miast – nowe priorytety, przesunięcia w hierarchii działań. Inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców. Jak planować i realizować inwestycje w warunkach wstrząsu w finansach samorządów? Wedle jakiego klucza je dobierać? Wpływ Zielonego Ładu, a także krajowej i unijnej legislacji na zakres samorządowych inwestycji. Rola partnerów prywatnych w finansowaniu i zarządzaniu inwestycjami w miastach.

 

5. ENERGIA I TRANSFORMACJA

21 września 2021 r. | 11.30-13.00 | sala Audytoryjna

Offshore

Ustawa i co dalej? Pięć podmiotów, osiem projektów – inwestorzy zaangażowani w rozwój energetyki na polskim Bałtyku. Rola współpracy międzynarodowej i dostępu do technologii, polonizacja. Produkcja dla offshore jako polski atut. Harmonogram wzrostu udziału polskiego kapitału w projektach off-shore realizowanych na Bałtyku. Ceny energii z farm wiatrowych – czy gwarantują rozwój branży? Koszty inwestycji.

 

6. PRZEMYSŁ I INDUSTRIALIZACJA

21 września 2021 r. | 15.30-17.00 | sala konferencyjna 23

Chemia a transformacja energetyczna i zrównoważona produkcja

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej, sprawne zarządzanie mediami. Zielony trend w chemii – presja rynku i odbiorców. Czysta produkcja, czyste technologie: rozwiązania korzystne dla środowiska i opłacalne – jak to pogodzić? Nowe unijne wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa nawozów i środków ochrony roślin – rewolucja w ofercie produktowej firm. Europa rynkiem dla globalnych producentów. Co z konkurencyjnością europejskich wytwórców? Potencjalna rola „podatku węglowego”.

 

7. GOSPODARKA, CZŁOWIEK, ROZWÓJ

21 września 2021 r. | 13.30-15.00 | sala konferencyjna: Wielofunkcyjna D

Rynek pracy

Co na trwałe zmieniła pandemia? Nowe modele pracy – cienie i blaski, normy i praktyka. Zmienność – jedyny pewnik: praca w niestabilnym świecie. Jak odnaleźć się w nowych realiach rynku pracy: dylematy pracowników, menedżerów, przywódców, HR-owców. Rola technologii i edukacji.