27.09.2021

Budimex odebrał najnowszą podbijarkę torową UNIMAT

Udostępnij artykuł

Podczas Międzynarodowych targów TRAKO 2021 została oficjalnie zaprezentowana i odebrana przez Budimex Kolejnictwo S.A. najnowsza podbijarka UNIMAT 09-4×8/4s Dynamic wyprodukowana przez firmę Plasser & Theurer. W uroczystym przekazaniu pamiątkowej tablicy uczestniczył Max Theurer, właściciel firmy Plasser&Theurer oraz Jarosław Żyliński, prezes Budimex Kolejnictwo S.A.

Unimat 09-4×8/4s Dynamic jest to największa i najnowocześniejsza wysokowydajna maszyna torowa wyprodukowana w Europie, wykorzystywana do podbijania zarówno torów jak i rozjazdów. Zintegrowane dwa agregaty DGS pozwalają również na dynamiczną stabilizacje toru bezpośrednio po jego podbiciu. Maszyna ma prawie 50 metrów długości oraz waży 189 ton!

Podbijarka ta, to już kolejna wysoko wydajna maszyna do robót torowych w Budimex Kolejnictwo S.A., dołączyła m.in. do niedawno odebranej nowej profilarki tłucznia USP 2010 SWS. Na chwilę obecną w parku maszynowym znajdują się między innymi: 3 podbijarki, 2 profilarki tłucznia, dynamiczny stabilizator toru, lokomotywa spalinowa, drezyna hydrauliczna, dwudrogowa zgrzewarka do szyn, 60 wagonów specjalistycznych oraz wiele innych maszyn.​

W sumie Budimex będzie dysponował ponad 80 jednostkami taboru i maszyn torowych. Koszt inwestycji w nowy sprzęt wynosi 129 mln zł.