15.01.2020

Budimex połączył dwa brzegi Wisłoki

Udostępnij artykuł

Roboty na odcinku drogi wojewódzkiej DW984, będącej częścią obwodnicy Mielca zbliżają się ku końcowi. Gotowa jest już m.in. realizowana w ramach projektu konstrukcja mostowa na Wisłoce. Wartość kontraktu to 39 mln zł brutto. Nowym odcinkiem łączącym Chorzelów z Rzędzianowicami kierowcy pojadą w kwietniu 2020 roku.

Inwestycja realizowana w systemie “projektuj i buduj” rozpoczęła się w maju 2017 roku. Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem, mimo utrudnień, do których należy zaliczyć m.in. zeszłoroczną powódź. Obecnie, Budimex zakończył prace konstrukcyjne nad przeprawą łączącą brzegi Wisłoki. Nowy most ma długość 550 metrów długości i spoczywa na 11 podporach. Trwają prace wykończeniowe oraz porządkowanie terenu. Niemal gotowy jest też 2,5-kilometrowy odcinek drogi łączący Chorzelów i Rzędzianowice. W ramach inwestycji, na trasie powstaną również łącznice, dwa ronda oraz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Docelowo nowa droga będzie częścią północnej obwodnicy Mielca, ułatwiając dojazd z zachodniej części powiatu do miasta oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wpływając też na bezpieczeństwo i skracając czas przejazdu.

– Roboty nawierzchniowe na drogach oraz most w część zasadniczej zostały zakończone już w 2019 r. Obecnie trwają prace wykończeniowe, obejmujące wyposażenie, montaż kap chodnikowych, balustrad czy umocnień. Na drodze pozostają do wykonania urządzenia bezpieczeństwa ruchu, w tym bariery oraz oznakowanie. Kwietniowy termin oddania trasy nie jest zagrożony – mówi Jarosław Jachymek, dyrektor kontraktu.

Inwestycja realizowana jest przez Budimex SA Dywizję Budownictwa Infrastrukturalnego.

Pobierz plik - obrazek

Budimex Ip Budimex Polaczyl Dwa Brzegi Wisloki 20200115