08.06.2020

Budimex przekaże płyny dezynfekujące domom pomocy we Wrocławiu

Udostępnij artykuł

Budimex udzieli wsparcia Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (MCUS), przekazując łącznie 1000 litrów płynów do dezynfekcji. To kolejna forma pomocy, jaką lider branży budowalnej zaoferował
w ramach walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Przekazane przez Budimex płyny będą wykorzystane do dezynfekcji w czterech domach pomocy społecznej oraz ośmiu dziennych domach pomocy, znajdujących się w strukturze MCUS we Wrocławiu. Otrzymane środki ochrony zmniejszą prawdopodobieństwo zarażenia wirusem SARS-Cov-2 w placówkach, w których łącznie znajduje się 910 osób. Klienci i mieszkańcy MCUS to głównie osoby starsze, niepełnosprawne lub przewlekle chore, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19.

– Od początku pandemii aktywnie wspieramy polskie szpitale i instytucje z sektora publicznego. W tym trudnym czasie epidemii każda pomoc, zwłaszcza dla najbardziej zagrożonych grup społecznych, ma ogromne znaczenie. Budimex przekaże 1000 litrów płynów dezynfekujących, które trafią do wrocławskich domów pomocy i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w tych placówkach na kilka najbliższych miesięcy  – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Działania pomocowe we Wrocławiu to kolejna inicjatywa podjęta przez lidera branży budowlanej w ramach walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Już w marcu br. Budimex dołączył do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy” i przekazał blisko 3 mln złotych na zakup sprzętu medycznego do ponad 20 szpitali walczących z COVID. Pomoc finansowa w formie bezzwrotnej darowizny trafiła między innymi do placówek w Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie.

Pobierz plik - obrazek

Budimex Ip Budimex Przekaz E Plyny Do Dezynfekcji 20200608