09.08.2023

Budimex rozbuduje zakład produkcyjny Wood-Mizer Industries

Udostępnij artykuł

Budimex podpisał umowę na rozbudowę zakładu produkcyjnego firmy Wood-Mizer Industries. Umowa obejmuje m.in. budowę nowej jednokondygnacyjnej hali produkcyjno-magazynowej oraz dwukondygnacyjnej części przeznaczonej na pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne. Inwestycja o wartości 63,2 mln zł zlokalizowana jest w Kole, a czas realizacji projektu określono na 13 miesięcy.

Budimex wykona również prace związane z powstaniem infrastruktury technicznej: budową budynku ochrony, wiaty ‎rowerowej, pylonu oraz parkingu. To już drugi projekt realizowany przez Budimex dla Wood-Mizer Industries. W maju 2021 r. zakończyła się budowa pomieszczeń produkcyjno-biurowych o łącznej powierzchni 17 tys. m2. – Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny będziemy mogli współpracować ze spółką Wood-Mizer Industries. Zapewniamy, że tak jak na wszystkich naszych budowach także podczas tej inwestycji, podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby zakończyć inwestycję w przewidzianym terminie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu zaangażowania i profesjonalizmu w realizacji projektu  – mówi Andrzej Schmalenberg, Dyrektor Oddziału w Budimeksie.

Firma Wood-Mizer Industries zajmuje się produkcją przewoźnych i stacjonarnych traków taśmowych oraz brzeszczotów. Obecna m.in. na rynkach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rumunii, Szwecji, Polsce i Austrii dostarcza producentom branży drzewnej nowoczesny sprzęt do obróbki drewna.

Budimex to wykonawca robót budowlanych z ogromnym doświadczeniem w realizacji projektów z zakresu budownictwa przemysłowego i biurowo-usługowego. Tylko w ostatnim czasie polska firma była generalnym wykonawcą nowego zakładu PepsiCo w Świętem k. Środy Śląskiej. Wartość inwestycji to ponad 1 miliard złotych. Budowa trwała niecałe 20 miesięcy.

Pobierz plik - obrazek

Budimex Rozbuduje Zaklad Produkcyjny Wood Mizer Industries