26.09.2019

Budimex rozpoczyna rozbudowę Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

Udostępnij artykuł

Budimex SA i Samodzielny Publiczny Szpital Klinicznego nr 1 w Lublinie podpisali umowę na rozbudowę szpitala o nowy budynek obejmujący m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria. Prace budowlane w formule „buduj” rozpoczną się w październiku.

 Wartość kontraktu wynosi 96,4 mln brutto. Termin realizacji  to 14 miesięcy. Jest to kolejny duży obiekt szpitalny realizowany przez Budimex. W zeszłym roku największy polski generalny wykonawca budowlany zrealizował m.in. szpital kliniczny w Białymstoku i pierwszy wybudowany od podstaw po II wojnie światowej szpital psychiatryczny w Ząbkach pod Warszawą oraz centrum medycyny nieinwazyjnej w Gdańsku. Firma realizuje także obecnie nowy zespolony szpital wojewódzki w Toruniu i Centrum Onkologii w samym Lublinie.

Nowy blok lubelskiego szpitala będzie nowoczesnym obiektem, który zrealizujemy w bardzo krótkim terminie. Mamy bardzo duże doświadczenie i know how w realizowaniu inwestycji medycznych o wysokiej jakości wykonania – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimeksu. – Region lubelski dynamicznie inwestuje w swoją infrastrukturę. Przekłada się to zauważalnie na rozwój całego regionu. Czujemy się mocno związani z ty miejscem. Jesteśmy obecni na budowach w Chełmie i na S19 Via Carpatia. W samym Lublinie realizujemy też takie kontrakty jak:  Park Ludowy czy Rewitalizacja Śródmieścia Biłgoraj – dodaje Dariusz Blocher.

Budynek G-16 zaprojektowany jest na ośmiu kondygnacjach (od poziomu -1 do poziomu +6) wraz z lądowiskiem dla helikopterów ratunkowych wyniesionych nad ostatnią kondygnację.

·         Kubatura brutto budynku: 152 tys. m3

·         Powierzchnia całkowita: 33 668,46 m2

·         Ilość betonu dla konstrukcji monolitycznej: 11 911,00 m3

·         Ilość stali zbrojeniowej dla konstrukcji monolitycznej: 1 513 ton

·         Ilość robót ziemnych wynikających z wykopów kubaturowych: 73 tys. m3

Pobierz plik - obrazek

Budimex Ip Publicznyszpitalklinicznynr1 Lublin 20190926