25.10.2019

Budimex wdrożył HRIS-a

Udostępnij artykuł

Budimex – największy polski pracodawca budowlany wdrożył najnowszy chmurowy system zarządzania zasobami ludzkimi klasy HRIS.

W środę 23 października Budimex otrzymał wyróżnienie Klienta Roku Oracle za to wdrożenie. Budimex był obok Orange jedynym laureatem tego wyróżnienia. Budimex jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która wdrożyła lokalnie funkcjonalności tego systemu. W planach jest objęcie rozwiązaniem Oracle głównych procesów „miękkiego” HR takich jak ocena okresowa, stawianie celów, szkolenia i rozwój, planowanie sukcesji, rekrutacja a także wsparcie obszaru wynagrodzeń i benefitów. W ten sposób firma ma nadzieję zapewnić elastyczną samoobsługę dla pracowników i przełożonych zgodna z najnowszymi światowymi praktykami HR. HRIS obejmie blisko 6 tysięcy pracowników w 5 spółkach Grupy Budimex. Prace nad wdrożeniem systemu trwały od początku 2019 roku.

Jesteśmy pierwsi w Grupie Ferrovial, którzy zaimplementował to rozwiązanie. To nagroda dla całego zespołu HR, który przy wsparciu zespołu IT wdrożył pierwsze funkcjonalności HRIS w ciągu 8 miesięcy – mówi Cezary Mączka – Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimeksu. Z chwilą oddania modułu bazowego HRIS do użytku,  rozpoczęliśmy prace nad kolejnymi funkcjonalnościami, które zamierzamy w najbliższym czasie uruchomić, a którymi będą ocena okresowa i stawianie celów. Jednocześnie pracujemy nad optymalizacją HRIS w oparciu o pierwsze doświadczenia naszych tysięcy użytkowników – dodaje Cezary Mączka.

Technologię dostarczył Oracle, a za jej implementację odpowiedzialny jest Fizz Consulting, partner wdrożeniowy amerykańskiej firmy. To największy projekt tego typu realizowany w branży budowlanej i jedno z największych wdrożeń rozwiązań chmurowych w Polsce. HRIS będzie pomagał w realizacji działań HR poprzez dostęp do systemu na komputerze, tablecie i telefonie.