08.06.2022

Budimex wyróżniony Listkiem Polityki

Udostępnij artykuł

Tygodnik Polityka, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 11 wyróżnili polskich liderów zrównoważonego rozwoju i ESG w ramach inicjatywy Listki CSR Polityki. Gala przyznania Listków i wręczenia okolicznościowych dyplomów odbyła się w redakcji tygodnika „Polityka” w Warszawie. Budimex znalazł się w gronie kilkudziesięciu firm, którym przyznano takie wyróżnienie. Jak co roku, aby nagrodzić firmy Złotymi, Srebrnymi i Białymi Listkami CSR POLITYKI, jury przeanalizowało podejście przedsiębiorstw z perspektywy działań środowiskowych, społecznych, oraz kwestii ładu korporacyjnego, a oceny zostały przyznane w oparciu o wypełnione przez firmy ankiety opracowane według wytycznych normy ISO 26000.

Biały Listek CSR POLITYKI otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie najistotniejszych kategorii zarządczych (np. praktyki z zakresu pracy, w tym sformalizowany system ocen pracowniczych, system zarządzania wpływem środowiskowym, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej) oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie.

Mamy świadomość, że jako firma nie działamy w próżni. Jesteśmy częścią społeczeństwa i właśnie dlatego budujemy nasze relacje i model współpracy w oparciu o najwyższą wartość – ludzi. Dążymy do tego, by jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnego przedsiębiorcy, pracodawcy i dobrego sąsiada. Konsekwentnie realizujemy idee społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Kolejny Listek CSR wśród wyróżnień jakie zdobyliśmy to najlepsze tego potwierdzenie – podkreśliła Anna Karyś-Sosińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie, która odebrała Biały Listek CSR z rąk Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego Polityki, podczas gali ogłoszenia wyników rankingu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to w Budimeksie również długofalowe projekty wspierające m.in. mieszkańców społeczności sąsiadujących z prowadzonymi przez firmę budowami. Strefa Rodzica, w ramach której Budimex tworzy i remontuje na dziecięcych oddziałach szpitalnych przestrzenie dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Także program Hello ICE którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach. W zeszłym roku Budimex zapoczątkował także program #DomZSerca, w ramach którego, wspólnie z partnerami buduje domy dla ubogich rodzin wielodzietnych. Pierwszy taki dom powstał w Wierzbicy pod Radomskiem. Kolejny taki dom powstaje obecnie w Brusach na Pomorzu.