23.11.2023

Budimex z nagrodą od PARP za innowacje w sektorze ‎gospodarki o obiegu zamkniętym

Udostępnij artykuł

Budimex został uhonorowany w prestiżowym konkursie na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych i zrównoważonych praktyk gospodarki obiegu zamkniętego, skupiających się na korzyściach środowiskowych, ekonomicznych, społecznych i zarządczych. Przyznanie nagrody to wyraz uznania za zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój.

Rozwiązanie, za które Budimex otrzymał wyróżnienie, nosi nazwę „Wdrożenie innowacyjnej technologii mieszanek mineralno-asfaltowych z zastosowaniem materiału z recyklingu nawierzchni asfaltowej”. Celem tego projektu było wskazanie kierunku rozwoju w dziedzinie materiałów budowlanych i recyklingu. Zdaniem jury konkursu działania podjęte przez Budimex wpisują się w idee współpracy w ramach łańcuchów dostaw, budują efektywność przedsiębiorstwa w oparciu o zasady środowiskowe, społeczne i kultury organizacyjnej oraz przyczyniają się do rozwoju współpracy z interesariuszami, a także budowania odporności przedsiębiorstw na kryzys.

– Przyznanie nam tej nagrody jest dowodem na zaangażowanie firmy w tworzenie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Zrealizowany przez nas projekt pokazuje, że można śmiało inwestować w przyszłość, łącząc innowację z odpowiedzialnością społeczną. To dla zespołu Budimex ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy nad ekologicznymi rozwiązaniami w branży budowlanej – mówi Marek Klusek, Dyrektor Oddziału Gwarancji, Innowacji i Warunków Kontraktowych w Budimex SA.

Laureaci konkursu PARP otrzymują nagrody finansowe na sumę 20 tys. zł. Budimex przeznaczy tę kwotę na dalszy rozwój projektu.