22.05.2020

Budowa A1 Tuszyn – Piotrków przechodzi w kolejną fazę

Udostępnij artykuł

Budowa autostrady A1 odc. A na odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Południe realizowana przez konsorcjum Budimex i STRABAG przechodzi w kolejną fazę. W czerwcu tego roku ciężkie prace budowlane obejmą także odcinek wyłączony z ciężkich prac między: trasą S8 a Aleją Generała Władysława Sikorskiego.

W związku z tym, funkcjonujące w tym miejscu tymczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zlikwidowane. Rozpoczęcie prac w tym terminie umożliwi oddanie kierowcom do końca tego roku nowej (zachodniej) jezdni autostradowej, na której prace trwają od 2019 roku. W związku z tym, od 29 maja od godziny 8.00, ruch samochodów przejeżdżających przez A1 w układzie wschód-zachód ulicą Twardosławicką, będzie kierowany przez Aleję Generała Władysława Sikorskiego.

Przejście dla pieszych i przeprowadzających rower pod obiektem WA-294, czyli w ciągu ul. Twardosławickiej będzie nadal udostępnione. Zrealizowany nowopowstały wiadukt nad A1 w ciągu ulicy Wojska Polskiego jest gotowy i oczekuje na działania administracyjne. Prace trwają na całym szesnastokilometrowym odcinku A budowanej autostrady A1 od Tuszyna do Piotrkowa. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie ponad 38%.

Pobierz plik - obrazek

Budimex Ip Budowa A1 Tuszyn Piotrkow Przechodzi W Kolejna Faze 20200522