13.05.2022

Elocity i Budimex łączą siły – będą dostarczać nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych

Udostępnij artykuł

Elektromobilność w Polsce rozwija się intensywnie, a kolejne firmy decydują się dołączyć do grona pionierów ekologicznego transportu. Jedną z nich jest Budimex, który w nową dla siebie branżę wkracza w towarzystwie doświadczonego partnera, spółki Elocity. 

Budimex i Elocity będą dostarczać i zarządzać nowymi punktami ładowania samochodów elektrycznych, które będą dostępne w miejscach publicznych. To kolejny obszar, po inwestycjach w OZE i rynkach zagranicznych, w które wchodzi Budimex.  

Budimex to największa grupa budowlana w Polsce. Lata doświadczeń, ekspercka wiedza, wysoko wykwalifikowana kadra oraz jakość realizacji na najwyższym poziomie sprawiają, że władze spółki z rozwagą wybierają swoich partnerów biznesowych. Dlatego też, podejmując decyzję o wkroczeniu na nowy dla siebie obszar elektromobilności, Budimex szukał doświadczonego kontrahenta.  

– Elektromobilność to naturalny kierunek naszego rozwoju po pierwszych inwestycjach w farmy wiatrowe na lądzie. Od dłuższego czasu analizujemy, w jakim kierunku rozwija się ta branża. Uznaliśmy, że teraz jest najlepszy moment, aby powołać dedykowaną spółkę, która będzie rozwijać w naszej Grupie obszary związane z elektromobilnością – mówi Cezary Łysenko, Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex 

– Szukając partnera, przeanalizowaliśmy oferty wiodących dostawców oprogramowania do zarządzania infrastrukturą stacji ładowania samochodów elektrycznych i to właśnie model biznesowy Elocity uznaliśmy za najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Nie bez znaczenia były również bardzo dobre opinie o firmie operatorów i właścicieli stacji ładowania. To Polska spółka, z dużym potencjałem i pozytywnym feedbackiem u dostawców sprzętu. Jest idealnym partnerem dla naszej Grupy – zaznacza Jakub Długoszek, Dyrektor Oddziału Budownictwa Infrastrukturalnego Północ 

W tej chwili Budimex rozmawia już z kilkudziesięcioma samorządami, deweloperami i inwestorami. Planuje w ciągu 24 miesięcy stworzenie ponad 100 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Oferujemy na nasz koszt instalację gotowych stacji ładowania pojazdów, serwis i zarządzanie systemem. Po stronie naszych partnerów pozostaje jedynie udostępnienie powierzchni – dodaje Jakub Długoszek z Budimeksu. 

Elocity i Budimex. Z każdym krokiem coraz bliżej zeroemisyjnego transportu 

Podpisana właśnie umowa zakłada nabycie przez Budimex licencji na system Elocity dla własnych stacji ładowania oraz świadczenie usług ładowania dla odbiorców indywidualnych. Ogólnodostępne stacje będą dostępne w aplikacji Elocity, w której znajduje się już ponad 280 punktów, a liczba ta stale rośnie. Elocity specjalizuje się w zarządzaniu stacjami ładowania firm inwestujących w elektromobilność. Dzięki rozwiązaniom technologicznym partnerzy Elocity mogą błyskawicznie uruchamiać infrastrukturę bez konieczności dodatkowych zasobów.

– Od początku stawiamy sobie ambitne cele, dzięki którym jesteśmy obecnie jednym z liderów elektromobilności w Polsce – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity – Intensywny rozwój naszej sieci możliwy jest między innymi właśnie dzięki inwestorom i firmom, które ufają naszemu doświadczeniu. Współpraca z Budimeksem to kolejny, duży krok, zarówno dla samego Elocity, jak i dla stale rosnącej grupy kierowców wybierających ekologiczne, elektryczne samochody. Wzrost zainteresowania dużych inwestorów tematyką elektromobilności pokazuje, że najwyższy czas dostrzec biznesowy potencjał branży – zaznacza Baranowski. 

Współpraca Elocity i Budimex. Idealny moment na dołączenie do grona pionierów 

Obie firmy wiążą ze współpracą spore nadzieje i nastawiają się na długofalowe działania. Łączy je otwartość, podobne cele i spójne spojrzenie na kwestie dotyczące rozwoju zeroemisyjnego transportu w naszym kraju.  

– Bardzo się cieszymy, że Budimex znajdzie się w gronie firm budujących rynek elektromobilności w Polsce – podkreśla Jakub Długoszek – Od lat wyznaczamy standardy w branży budowlanej, teraz przyszedł czas na nowe wyzwania. Bycie częścią rewolucji transportowej traktujemy nie tylko jako zaszczyt, ale również jako nasz wkład w ochronę środowiska i pozytywną zmianę dotychczasowych standardów motoryzacyjnych – zaznacza Budimex.

 

ELOCITY to polska spółka technologiczna typu EMP (electromobility provider), która umożliwia inwestorom zarabianie na budowie i rozwoju ogólnodostępnych stacji ładowania. 

Jako jeden z liderów elektromobilności w Polsce zapewnia klientom kompleksowe wsparcie, obejmujące: wizję lokalną stanowisk pod stacje ładowania, doradztwo w urzędowych formalnościach, a także instalację, podłączenie i wsparcie marketingowe. Model biznesowy opiera się na unikalnym rozwiązaniu, w którym zyski można wypracować zarówno korzystając ze stacji marki Elocity, jak i pod własnym brandem (usługa white label). Dzięki korzystnym warunkom współpracy i rozbudowanej sieci, obejmującej łącznie ponad 280 stacji ładowania, Elocity gwarantuje klientom szybki zwrot z inwestycji. Oferta spółki jest idealna dla podmiotów, szukających optymalnych rozwiązań dla własnej floty samochodów. 

Pobierz plik - obrazek

Elocity I Budimex Lacza Sily Beda Dostarczac Nowe Punkty Ladowania Samochodow Elektrycznych