10.12.2019

Lekcja bezpieczeństwa na piątkę, czyli Wielki Finał Hello ICE

Udostępnij artykuł

Miasteczko bezpieczeństwa, lekcja pierwszej pomocy i wspólny trening z ambasadorem programu Sebastianem Milą. Tak Budimex podsumował I edycję programu „Hello ICE”, w którym przez blisko pół roku uczniowie szkół podstawowych poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wielki finał akcji odbył się 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni.

 

Blisko 300 niebezpiecznych miejsc wokół szkół oznaczonych na mapie programu, ponad 1000 rozdanych odblasków i aż 8 lekcji bezpieczeństwa – to liczby opisujące pierwszą edycję Hello ICE – nowej odsłony programu Domofon ICE, który firma realizuje od 2009 roku. W Wielkim finale nie zabrakło emocji, nauki i zabawy, czyli nieodłącznych elementów HELLO ICE.

Wiemy, jak istotna jest edukacja w zakresie zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat, dlatego postanowiliśmy odświeżyć nasz dotychczasowy program i go rozwinąć. Minione pięć miesięcy wyraźnie pokazało nam, że zarówno cel, jak i wybrane narzędzia sprawdzają się. Dlatego program będziemy kontynuować, by dalej uczyć dzieci, jak bezpiecznie zachować się zarówno na drodze, jak i poza nią. Ponadto poprzez interaktywną mapę identyfikujemy niebezpieczne miejsca w pobliżu polskich szkół po to, by zwrócić na nie uwagę lokalnych władz, a w przyszłości je wyeliminować – tłumaczy Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji firmy Budimex.

 

Tak bawiła się drużyna Budiego

 

Wielki Finał był dniem pełnym emocji. Rozpoczął go tygrys Budi, który od samego rana przeprowadzał uczniów gdyńskiej podstawówki przez przejście dla pieszych przy szkole. Taki początek był dla wszystkich miłą niespodzianką. Następnie dzieci brały udział w pokazie strażaków, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego i opowiedzieli o tym, jak zachować się w razie wypadku. W lekcji wzięli też udział inżynierowie Budiemksu, którzy zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące na budowie.

 

Później przyszedł czas, by zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce w czterech zaaranżowanych strefach: sportu, zabawy, edukacji i rywalizacji. W szpitalu dla pluszaków dzieci utrwalały zasady pierwszej pomocy, w miasteczku bezpieczeństwa wiedzę o znakach drogowych, zasady tworzenia korytarza życia i postępowania w niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Na zakończenie uczniowie otrzymali kodeks bezpieczeństwa zawierający 10 najważniejszych zasad poruszania się na drodze oraz kluczowy element programu, czyli odblaskowe karty ICE (dające możliwość wpisania danych kontaktowych do ich opiekunów) i pozwalające zwiększyć widoczność na drodze.

 

Wielką niespodzianką dla najmłodszych było spotkanie z ambasadorem Programu Sebastianem Milą, byłym piłkarzem Reprezentacji Polski. Tym samym na wielkim finale nie mogło zabraknąć rywalizacji sportowej, która dała wszystkim mnóstwo emocji.

 

To budujące, że powstają programy, które w tak przyjazny sposób uczą dzieci najważniejszych zasad ruchu drogowego. Dla nas – rodziców bezpieczeństwo dzieci jest szczególnie ważne, dlatego cieszę się, że mogłem wesprzeć projekt HELLO ICE. Wierzę, że dzisiejszy finał był dla uczniów cenną lekcją, którą zapamiętają na zawsze. – mówi Sebastian Mila, ambasador programu Hello ICE.

 

Pięć miesięcy działań na piątkę  

 

W ciągu pięciu miesięcy trwania programu Budimex zorganizował 8 lekcji bezpieczeństwa. Na stronie akcji: www.helloice.pl stworzył dla nauczycieli scenariusze lekcji do pobrania, a dla rodziców i dzieci quizy i zagadki o tematyce bezpieczeństwa. Dodatkowo na witrynie powstała  interaktywna mapa, na której każdy może oznaczyć niebezpieczne miejsca wokół szkoły, co posłuży do opracowania Białej Księgi Bezpieczeństwa z rekomendacjami, jak eliminować takie „czarne punkty”. Na mapie oznaczono już blisko 300 takich punktów w całej Polsce.

 

Jeszcze więcej atrakcji

 

Pierwsza edycja zakończyła się niewątpliwym sukcesem, który pokazuje, jak ważnego tematu dotyka pogram. Projekt HELLO ICE! (In Case of Emergency) skierowany jest do uczniów klas I -III szkół podstawowych i ma na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Kluczowym elementem kampanii jest interaktywna mapa, na której każdy może zaznaczyć niebezpieczne miejsce na trasie uczniów do szkoły oraz zamieszczone na stronie materiały edukacyjne dla nauczycieli, dzieci i rodziców. Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

Pobierz plik - obrazek

Budimex Lekcja Bezpieczenstwa Na Szostke Czyli Wielki Final Hello Ice 20191210