12.05.2023

Pierwsze z 400 nowych drzew na Mokotowie i Wilanowie

Udostępnij artykuł

W najbliższy piątek ruszają pierwsze nasadzenia 400 drzew wokół budowy Tramwaju do Wilanowa dla Tramwajów Warszawskich realizowane przez Budimex wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi w obu dzielnicach. Pierwsze nasadzenia odbędą się w:

12.05 (piątek)

MIĘDZYZAKŁADOWA SM “ENERGETYKA” ADMINISTRACJA OSIEDLA “STEGNY ROŻEK”
ul. Burgaska 6
godz. 16-18
Zielony Piknik: sadzenie 14 drzew, animacje dla dzieci, kawa, słodkości

13.05 (sobota)

Wspólnota Mieszkaniowa OGRODY WILANÓW przy Zdrowej 4, 6, 8
ul. Zdrowa 4
godz. 11-13
Zielony Piknik: sadzenie 11 drzew, animacje dla dzieci, kawa, słodkości

Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów (w niedalekiej okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa). Drzewa, zakupione przez Budimex, sadzone są przez mieszkańców.

Akcja jest podzielona na co najmniej trzy edycje. Pierwsza jest realizowana wiosną 2023 roku, kolejna wczesną jesienią tego roku i ostatnia – wiosną 2024 roku. W pierwszej kolejności do akcji Budimex będzie wybierać te wspólnoty/spółdzielnie, które znajdują się najbliżej trasy budowy Tramwaju do Wilanowa. Wspólnie z mieszkańcami sadzić będziemy wiśnie japońskie, lipy drobnolistne i klony zwyczajne. Są to drzewa o szybkim przyroście, dobrze rosnące w miastach. Wspólnoty będą mogły wybrać gatunek drzew, przy jednoczesnej konsultacji dendrologicznej z Budimeksem.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe muszą dysponować gruntem, na którym można zrealizować nasadzenia drzew i znajdować się w okolicy budowy Tramwaju do Wilanowa. Muszą też posiadać zasoby pozwalające na bezterminowe dbanie o posadzone drzewa.

Aby zgłosić wspólnotę lub spółdzielnie do akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: www.przystanekzielen.waw.pl

Budimex – największy polski generalny wykonawca budowlany realizuje od września 2022 roku dla inwestora Tramwaje Warszawie największą inwestycję tramwajową w stolicy. Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa to inwestycja, której celem jest poprawa jakości życia wielu mieszkańców Warszawy. Trasa połączy Wolę, Ochotę oraz Dworzec Zachodni z Wilanowem i Mokotowem. Dzięki temu, mieszkańcy Wilanowa w godzinach szczytu dojadą do Śródmieścia w mniej niż 30 minut.

 

Pobierz plik - obrazek

Przystanek Zielen Nasadzenia

Przystanek Zielen 2