12.09.2019

Postęp prac na budowie A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski

Udostępnij artykuł

Po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy (grudzień 2018 r.) autostrady A1 miedzy węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski (16 km) zaawansowanie prac przekroczyło już 16%.  To pierwszy odcinek przedłużający obecną A1 idącą od strony Łodzi w kierunku województwa śląskiego.  Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Budimex i STRABAG.

 

Obecnie na całej długości trzypasmowej autostrady prowadzone są roboty ziemne. Długość budowanego odcinka wynosi 16 km.

 

Wykonane zostały już pierwsze odcinki warstw konstrukcyjnych jezdni i przebudowy kolizji wodociągowej, trwają przebudowy kolizji energetycznych. Budowana jest nowa kanalizacja deszczowa. Trwają prace na pierwszych czterech wiaduktach w ciągu autostrady i nad autostradą. Trwają też prace na 19 z 26 przepustów skrzynkowych. Na budowie codziennie pracuje ponad 100 jednostek sprzętowych i transportowych. Nowością tego odcinka A1 będzie betonowa nawierzchnia. Po przeprowadzeniu prac kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu w każdym kierunku o dwóch jezdniach oraz pas awaryjny. Dodatkowo z węzła „Piotrków Trybunalski Zachód”  kierowcy zyskają zjazd z Łodzi w kierunku Warszawy i  z Warszawy w kierunku Łodzi. 

 

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Umowa w systemie „projektuj i buduj: z inwestorem – Łódzkim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad została podpisana 31 lipca 2018 roku. Tymczasowy ruch pojazdów odbywa się na starej części drogi. Zakończenie prac planowane jest do końca września 2021 roku. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Strabag. Odcinek będzie objęty siedmioletnią gwarancją wykonawcy.

 

Pobierz plik - obrazek

Budimex Ip A1

Film Z Budowy Surowy Material