11.08.2022

Umowa na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach podpisana

Udostępnij artykuł

9 sierpnia 2022 r. Budimex podpisał umowę z Gminą Ziębice na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach. Inwestycja ma umożliwić prowadzenie rozgrywek sportowych w takich dyscyplinach jak piłka siatkowa, koszykówka oraz piłka ręczną. Ponadto, hala służyć będzie dla celów treningowych, a także organizacji koncertów i innych wydarzeń artystycznych.

Na uroczystość podpisania umowy zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, trenerzy, działacze sportowi oraz dyrektorzy szkół. Z ramienia gminy umowę podpisali burmistrz Mariusz Szpilarewicz i skarbnik gminy Maria Grzesik. Generalnego wykonawcę reprezentowali Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Budimex SA, Szymon Cienciała, dyrektor Rejonu Budimex SA oraz Wojciech Lesisz, dyrektor ds. handlowych Budimex SA – Oddział Południowy.

O tej inwestycji mówiło się przeszło od 20 lat. Nauczyciele, działacze społeczni, trenerzy, rodzice oraz radni przytaczali wiele argumentów za budową tego obiektu. Hala jest potrzebna przede wszystkim do zajęć z wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży, dbania o ich rozwój i zdrowie. Jest też z pewnością ważnym argumentem podczas wyboru szkoły oraz bazą do rozwoju talentów. Wraz z oddaniem do użytku obiektu pojawi się wiele dodatkowych ofert dla młodzieży na spędzanie wolnego czasu. Będzie to również ważny czynnik spajający społeczność gminy oraz miejsce spotkań umożliwiające wiele aktywności, nie tylko sportowych, ale i społecznych i gospodarczych – mówił burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz.

Powierzenie tak ważnego przedsięwzięcia dla regionu jest dla nas dużą mobilizacją. Jako największa firma budowlana w Polsce wykonamy obiekt w najwyższych standardach, który będzie służył społeczności lokalnej w ramach budowania rozwoju dla całej Gminy – powiedział Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Budimex SA.

Parametry obiektu (m2):

  • Powierzchnia całkowita: 5 469
  • Powierzchnia użytkowa: 3 744
  • Powierzchnia zabudowy: 2 712
  • Kubatura: 27 213

Hala ma powstać w terminie 24 miesięcy od daty podpisania umowy.

Budimex jako największy polski generalny wykonawca specjalizuje się w dużych, innowacyjnych projektach m.in. w obszarze budownictwa kubaturowego. W ostatnich miesiącach z powodzeniem zrealizował budowę Planetarium Śląskiego w Chorzowie, a także pierwszy etap budowy Fabryki Leków Onkologicznych „Polfa” na warszawskim Tarchominie. Obecnie Budimex jest w trakcie budowy m.in. największego zakładu produkcyjnego PepsiCo w Polsce, który powstaje w Środzie Śląskiej.

Pobierz plik - obrazek

Podpisanie Umowy Na Budowe Hali Sportowo Widowiskowej W Ziebicach