25.10.2019

Wawerska szkoła podstawowa gospodarzem Dnia Bezpieczeństwa Hello ICE

Udostępnij artykuł

W warszawskim Wawrze odbył się kolejny, zorganizowany w ramach programu Hello ICE, Dzień Bezpieczeństwa. Ulubieniec dzieci – tygrys Budi rozdawał odblaski i karty ICE, przeprowadzał uczniów przez jezdnię oraz brał udział w różnych zabawach edukacyjnych.

 

Od wczesnych godzin porannych Budi przeprowadzał uczniów zmierzających na lekcje przez niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 128 w Warszawie.

 

Z maskotką programu Hello ICE, tygrysem syberyjskim o imieniu Budi dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Wyposażony w pomarańczową kamizelkę i duży znak „STOP” bohater był widoczny dla kierowców z daleka. Kierowcy zwalniali widząc 2-metrowego tygrysa na drodze, a dzieci chętnie chwytały przyjaznego ambasadora programu za łapę. Oprócz Budiego, o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko, opowiadał dzieciom również przedstawiciel straży pożarnej, któremu dzieci mogły też zadać nurtujące je pytania Cenne informacje uczestnicy mogli wykorzystać w trakcie późniejszego quizu o bezpieczeństwie.

 

Podczas Dnia Bezpieczeństwa nie zabrakło też pracowników z firmy Budimex, która jest pomysłodawcą i organizatorem programu Hello ICE. Opowiedzieli oni uczniom o zasadach bezpieczeństwa na placu budowy. Po części edukacyjnej przyszedł czas na wspólną zabawę z Budim, podczas której powrócił „Szpital dla pluszaków”, który był hitem pierwszego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się we wrześniu w Puławach.

 

Warszawscy uczniowie otrzymali odblaski, które przyczepią do swoich plecaków lub kurtek. Te proste gadżety to świetny sposób na poprawienie widoczności na drodze. Pełnią one również funkcję karty informacyjnej, na której opiekunowie wpiszą swoje dane kontaktowe. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie w nadchodzącym okresie zimowym. Niestety, zmierzch przychodzi coraz szybciej i przez ponad dwa miesiące w roku niektórzy uczniowie przychodzą i wychodzą ze szkoły, kiedy jest ciemno. To zwiększa ryzyko tragicznego w skutkach wypadku, szczególnie jeśli infrastruktura otaczająca placówki oświatowe nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

 

Jak pokazują policyjne statystyki, liczba wypadków drogowych z dziećmi jako pieszymi rokrocznie spada. To powód do radości i przykład, że programy edukacyjne jak Hello ICE spełniają swoją rolę. Większa świadomość zagrożeń i metod zapobiegania im to szansa na dalsze, konsekwentne obniżanie tragicznych statystyk. Choć całkowite wyeliminowanie wypadków na obecnym poziomie rozwoju technicznego jest niemożliwe, to możemy wpłynąć na skutki niefortunnych zdarzeń i ochronić naszych najbliższych poprzez odpowiednią edukację.

Pobierz plik - obrazek

Hello Ice Warszawa Wawer