16.03.2020

Wpływ epidemii koronawirusa COVID-19 na działalność Budimeksu

Udostępnij artykuł

W tej chwili problemy związane z koronawirusem – jako zdarzeniem siły wyższej – mają niski wpływ na działanie Budimeksu i realizowanie kontraktów budowlanych. 

Rozwój choroby w kolejnych tygodniach może wpłynąć na dostęp do części pracowników, zarówno własnych jak i podwykonawców i tym samym spowolnienie prac. Krótkoterminowo spodziewamy się przerwania łańcucha dostaw zagranicznych na kilku procentach naszych budów i zmniejszenie dostępności pracowników – głównie podwykonawców i pochodzących z zagranicy.

Obecna sytuacja, w miarę negatywnego rozwoju, może wpłynąć na terminowość realizowanych budów, o czym informujemy na bieżąco naszych klientów. Jeżeli obecny stan utrzyma się długoterminowo, będzie to wpływać negatywnie na wszystkie budowy realizowane przez Budimex i tempo produkcji budowlanej w Polsce.

Zdalne budowanie nie istnieje. Wymaga zaangażowania ludzi, sprzętu i materiałów. Dlatego koncentrujemy się na działaniach zapewniających bezpieczeństwo pracowników, a jednocześnie nieprzerwaną realizację wszystkich kontraktów budowlanych. W Budimeksie działa sztab kryzysowy. Wdrożyliśmy już ponad dwa tygodnie temu działania profilaktyczne. Modyfikujemy organizację pracy. 

Zarząd i kierownictwo Grupy na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczno – prawną i w przypadku pojawienia się konieczności zmiany postępowania, decyzję są podejmowanie niezwłocznie.