14.08.2020

Zmiana organizacji ruchu na odcinku Nowe Marzy – Dworzysko na trasie S5 – aktualizacja

Udostępnij artykuł

Planowana pierwotnie na 17 sierpnia zmiana w organizacji ruchu na trasie S5 na węźle drogowym Nowe Marzy została przeniesiona na przyszły tydzień. Dokładna data jest jeszcze ustalana.

Ruch objazdowy będzie realizowany na odcinku o długości 1,2 km drogą DS4 po zjeździe z autostrady z A1 w kierunku Grudziądza. Alternatywna trasa będzie obowiązywała do zakończenia prac planowanych na maj 2021 roku.

Z kolei 19 sierpnia Budimex przekierował ruch z łącznic wjazdowych i wyjazdowych ze Świecia w kierunku Bydgoszczy i Gdańska na rondo tymczasowe w Morsku.

Budowa 23,3 km odcinka drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Bydgoszcz (granica woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego) jest realizowana przez Budimex na zlecenie GDDKiA. W ramach kontraktu, na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko), generalny wykonawca jest odpowiedzialny m.in. za budowę 5 węzłów: Nowe Marzy, Sartowice, Świecie Północ, Świecie Zachód, Świecie Południe. Docelowo droga ekspresowa S5 ma połączyć aglomeracje wrocławską, poznańską, bydgoską i pośrednio także Gdańsk.

Pobierz plik - obrazek

We Zel Morsk

Zmiana Organizacji Ruchu Na Odcinku Dworzysko Nowe Marzy 20200820