Wola Retro to trzy harmonijnie skomponowane ze sobą budynki, jeden powstały w latach 30., przeznaczony do adaptacji na obiekt biurowo-usługowy oraz dwa zupełnie nowe budynki biurowe, połączone z historyczną zabudową warszawskiej Woli. W wyniku połączenia nowego budynku z zabytkowym uzyskano łączną powierzchnię ok. 3300 m2 na jednej kondygnacji.
Budynek z 1939 roku to konstrukcja szkieletowa, składająca się z czterech kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej, natomiast nowo powstałe obiekty to budynki klasy A o wysokości 9 i 14 kondygnacji oraz 2 kondygnacje podziemne.
Wola Retro to zespół biurowy wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań: duża powierzchnia 1. piętra (ok. 3300 m2 – możliwość połączenia nowego budynku ze starszą jego częścią (kondygnacje 2 i 3), niski współczynnik powierzchni wspólnych (4,9%), otwarte patio (dziedziniec), lokale usługowo-handlowe, system telewizji przemysłowej oraz możliwość zapewnienia awaryjnego źródła zasilania, pełna klimatyzacja i wentylacja mechaniczna sterowana z BMS.
Za tę realizację Budimex otrzymał nagrodę „Budowa Roku 2020”.

Detale realizacji

Pełna nazwa

Biurowiec Wola Retro

Kategoria

Budownictwo ogólne

Podkategoria

BIURA I BUDYNKI KOMERCYJNE

Lokalizacja

Warszawa

Data rozpoczęcia

06.2017

Data zakończenia

07.2019

Wartość

122,3 mln PLN