Giant Office to nowoczesny i imponujący obiekt biurowy, wybudowany przez Budimex na poznańskim Górczynie. Jego efektowna elewacja wykonana z betonu, cegły i szkła nadaje inwestycji niepowtarzalnego charakteru. Budynek został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zastosowano w nim także szereg innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Dzięki temu Giant Office to energooszczędny biurowiec utrzymujący optymalną temperaturę zimą i nie przegrzewający się latem. Wysokiej klasy budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.
To także jeden z największych budynków tego typu w mieście. Jego łączna powierzchnia użytkowa to ponad 30 tys. m2, z czego ponad 15 tys. m2 jest przeznaczonych na działalność biurową, a prawie 2 tys. m2 na usługową. Zróżnicowanie funkcjonalne znajduje swoje odzwierciedlenie w formie architektonicznej budynku. Parter przeznaczony pod powierzchnie handlowo-usługowe został wyraźnie oddzielony stylistycznie od kondygnacji biurowych. Wyróżnia go niezwykła elewacja wykonana z imitacji kamienia naturalnego. Fasada wyższych pięter została zrobiona z ręcznie formowanej cegły i 4-metrowych szklanych elementów.
Ciekawa prezencja obiektu to nie jedyny atut inwestycji. Dużą zaletą Giant Office jest przemyślana przestrzeń biurowa, której układ został wyznaczony w oparciu o przeprowadzoną analizę doświetlenia budynku, tak aby wszystkim jego użytkownikom korzystało się z niej jak najefektywniej i najprzyjemniej. Oprócz strefy biurowej i powierzchni handlowej powstał tu również hol główny, który zaprojektowano w formie ciągu komunikacyjnego, łączącego strefę zewnętrzną budynku z wewnętrznym dziedzińcem.

Detale realizacji

Pełna nazwa

Giant Office

Kategoria

Budownictwo ogólne

Podkategoria

BIURA I BUDYNKI KOMERCYJNE

Lokalizacja

Poznań

Data rozpoczęcia

04.2018

Data zakończenia

01.2020

Inwestor

Giant Invest Sp. z o.o.

Wartość

91 mln PLN