Budimex wybudował czterogwiazdkowy hotel na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Był to pierwszy obiekt marki DoubleTree by Hilton w Polsce. Oprócz pokoi oferuje on zespół sal konferencyjnych, restaurację, zespół fitness/spa z basenem na najwyższej kondygnacji wraz z widokiem na park, salę kinową i parking podziemny, obsługujący część hotelową, biurową i kinową.

Budynek podzielony jest na trzy części: hotelową w standardzie czterogwiazdkowym z 188 pokojami, zapleczem i centrum konferencyjnym, biurową oraz kino. Budynek charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i konstrukcyjnymi. Łączy w sobie historię i tradycję przemysłu filmowego w Łodzi z dzisiejszym oraz przyszłym potencjałem do funkcjonowania, jako wielkie centrum konferencyjno-kongresowo-biurowo-hotelowe. Na uwagę zasługuje elewacja budynku hotelowo-biurowego. Dzięki zastosowaniu m.in. procesu obróbki komputerowej, w szklaną taflę wkomponowano interpretację kadru z filmu „Zakazane piosenki”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi.

Zasadnicza bryła projektowanego budynku, w której mieszczą się funkcje hotelowo-biurowe, ma 11 kondygnacji (wysokość 43,5 m). Pod budynkiem znajduje się wspólny garaż podziemny z 87 miejscami parkingowymi, w tym dla osób niepełnosprawnych. Konstrukcja budynku jest żelbetowa z elementami stalowymi. Fundament budynku stanowi żelbetowa płyta fundamentowa. Budynek hotelowo-biurowo-kinowy w Łodzi zdobył nagrodę I stopnia w kategorii Obiekty oceniane indywidualnie w konkursie Budowa Roku 2013.

Detale realizacji

Pełna nazwa

Hotel Double Tree by Hitlon w Łodzi

Kategoria

Budownictwo ogólne

Podkategoria

HOTELE

Lokalizacja

Łódź

Data rozpoczęcia

02.2011

Data zakończenia

09.2013

Inwestor

Toya

Wartość

99,18 mln PLN