Budimex wybudował centrum konferencyjno-hotelowe o czterech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Budynek hotelowy zaprojektowano i wykonano o konstrukcji żelbetowej monolitycznej częściowo tarczowej w układzie poprzecznym i częściowo płytowo-słupowej. Budynek parkingu ma konstrukcję żelbetową monolityczną słupowo-płytową. Wymiary zewnętrzne budynku hotelowego wynoszą około 131×184 m, a parkingu około 82×32 m.

Główny korpus budynku w formie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem poprzedza pawilon, „owinięty” żelbetowo–szklaną ścianą, zwieńczoną porośniętym zielenią pasem oraz przykrytą zielonym dachem. Obłe kształty to element rozpoznawczy gmachu: wiją się ściany w hotelowym lobby, tarasy biegnące wzdłuż pokoi, ściany działowe, a także elementy wyposażenia wnętrza: panele oświetleniowe na sufitach, bar i lady recepcji, nawet posadzki ułożone zostały w okrągłe kształty. Na piętrze znajduje się 14 sal konferencyjnych na 548 osób o łącznej powierzchni 877 m2. W pozostałej części piętra znajduje się 330 pokoi hotelowych i 30 apartamentów. Powierzchnia całkowita budynku to 27 833 m2.

Przekrycie sali balowej o powierzchni około 1650 m2 w budynku hotelowym stanowią dźwigary stalowe oparte na konstrukcji żelbetowej. Sala ta może być dzielona ścianami mobilnymi na mniejsze pomieszczenia. W realizacji zastosowano unikatowe rozwiązania funkcjonalne oraz instalacyjne, np. niespotykane oświetlenie, m.in. „gwiezdne niebo” imitujące układ słoneczny i inne. Teren związany z inwestycją został starannie zagospodarowany. Wykonano drogi z kostki granitowej, korty tenisowe oraz staw.

Detale realizacji

Pełna nazwa

Hotel Narvil w Serocku

Kategoria

Budownictwo ogólne

Podkategoria

HOTELE

Lokalizacja

Serock

Data rozpoczęcia

05.2010

Data zakończenia

06.2012

Inwestor

Adamed

Wartość

130,31 mln PLN