Budimex odpowiadał za realizację nowego wielofunkcyjnego obiektu biurowo-usługowego na warszawskim Mokotowie dla Transportowego Dozoru Technicznego. Wieżowiec składa się z kilku połączonych ze sobą segmentów, które spaja jasnoszara, trójwymiarowa fasada z prefabrykowanych płyt betonowych. Łącznie jest to dziewiętnaście kondygnacji, ponad 15 tysięcy m2 powierzchni użytkowej oraz dwupoziomowy parking podziemny.
Nowoczesny design projektu wyraża się w bryle, która została podzielona na dwie części. Pierwsza, niższa to pięciokondygnacyjne podium, w której zlokalizowano część konferencyjną i biurową. Druga to dziewiętnastopoziomowa wieża o wysokości 55 m, w której (od 7 piętra) znajduje się część gościnna z imponującym widokiem na panoramę Warszawy. Pod całym obiektem zlokalizowano także dwukondygnacyjny parking podziemny ze 121 miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia nieruchomości wynosi prawie 24 tys. m2, kubatura budynku to 90 885 m3.
Na szczególną uwagę zasługują ciekawe rozwiązania zastosowane podczas realizacji inwestycji, wśród nich m.in. wykorzystanie betonu architektonicznego. Podczas gdy standardowo, elementy z betonu podlegają dalszemu wykończeniu, w przypadku obiektu Transportowego Dozoru Technicznego, projekt zakładał, iż ściany osłonowe będą wykonane w takiej estetyce, która nie będzie wymagała dalszego wykończenia. Do realizacji prac konieczny był m.in. dobór odpowiedniej mieszanki betonowej czy zastosowanie dedykowanych szalunków.

Detale realizacji

Pełna nazwa

Siedziba Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie

Kategoria

Budownictwo ogólne

Podkategoria

BIURA I BUDYNKI KOMERCYJNE

Lokalizacja

Warszawa

Data rozpoczęcia

09.2016

Data zakończenia

12.2019

Inwestor

Transportowy Dozór Techniczny

Wartość

91,6 mln PLN