29 września 2009 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie Polski Związek Pracodawców Budownictwa zainaugurował obchody Dnia Budowlanych.

Podczas uroczystości Marek Michałowski, prezes Budimeksu, odebrał statuetkę „Pracodawca Roku 2008 w Budownictwie” w grupie firm dużych. Prezes Marek Michałowski został uhonorowany za utrzymanie pozycji firmy wiodącej w krajowym budownictwie.

Założeniem organizatora konkursu – Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa – jest wyłonienie i promocja takich pracodawców w budownictwie, którzy zarządzając firmą profesjonalnie i rzetelnie reprezentują poziom nieprzeciętny, godny naśladowania.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę m.in. takie kryteria jak reputacja firmy i osiągnięcia osobiste kandydata. Ocenie podlega także polityka kadrowa i socjalna, poziom wykorzystania funduszy unijnych, organizacja zarządzania i wyniki finansowe firmy.

Nie jest to jedyna nagroda; Kapituła Odznaki „Zasłużony dla Budownictwa” przyznała Budimeksowi SA Złotą Odznakę za szczególne zasługi dla rozwoju budownictwa.

Z kolei Budimex Nieruchomości Sp. z o.o., jako firma rzetelna i o utrwalonej pozycji na rynku uzyskała przedłużenie ważności Certyfikatu Dewelopera na kolejne dwa lata (spółka posiada ten certyfikat od 2001 roku).

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele świata polityki i biznesu oraz przedstawiciele mediów branżowych i ogólnopolskich.