Budimex znalazł się na drugim miejscu za Skanską i przed Strabagiem wśród firm sektora nieruchomości i branży budowlanej, w których chcieliby pracować polscy specjaliści i menedżerowie.

Wyniki drugiej edycji badania przeprowadzonego przez Antal International dowodzą, że respondenci wciąż wskazują korporacje lub firmy międzynarodowe jako najbardziej pożądanych pracodawców. Dla pracowników szczebla kierowniczego podobnie jak i dla specjalistów ważne są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna. Wiedzę o firmie zdobywają najczęściej z biuletynów informacyjnych firm i od znajomych pracujących w danym przedsiębiorstwie.

„Korporacje międzynarodowe dbają o renomę wśród potencjalnych kandydatów budując silną markę i tworząc sprzyjające warunki pracy, które umożliwiają rozwój zawodowy. Wiedzą, że rynek pracodawcy się kończy – zbliżający się niż demograficzny oraz dynamiczny rozwój korporacji międzynarodowych na polskim rynku spowoduje, że tylko firmy o dobrej opinii będą mogły konkurować o najlepszych specjalistów i menedżerów.” – komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.
Badanie, w którym wzięło udział 1974 respondentów zostało zrealizowane w terminie 30.06 – 20.07.2011.